Search
  • toimisto

HAETAAN APUVALMENTAJIA VALMENTAMAAN JUNIORIJOUKKUEISIIN KAUDELLE 2020-2021Klaukkalan NMKY etsii apuvalmentajia erityisesti 2009 syntyneiden poikien joukkueeseen mukaan valmentamaan.Apuvalmentajilta odotamme lajituntemusta ja täysi-ikäisyyttä. Aiempi pelaajatausta tai valmennuskokemus katsotaan eduksi.Pojat 2009 harjoitusvuorot kaudella 2020-2021,


Harjoitusvuorot:

Maanantai         18.30 - 20.00     Mäntysalon koulu

Keskiviikko        18.30 - 20.00     Mäntysalon koulu

Perjantai            18.00 - 19.30     Mäntysalon koulu

Lauantai            13.00 - 15:00     Isoniitun koulu (pelivuoro)

Sunnuntai          09.00 - 11.00     Mäntysalon koulu (pelivuoro)Lisätietoa:

https://www.klanmky.com/pojat-09


OTA YHTEYTTÄ:

toimisto@klanmky.com


Oma-aloitteisuus, yhteistyökyvyt ja positiivinen asenne sekä halu sitoutua ja kehittyä valmentajana ovat asioita, joita odotamme seuramme valmentajilta. Valmentaja toimii yhteistyössä joukkueessa olevien muiden valmentajien kanssa kuten myös rinnakkaisikäluokkien valmentajien kanssa.

Perehdytämme valmentajat tehtävään sekä annamme valmentajille valmennusta tukevaa materiaalia ja tarjoamme koulutusta. Valmentajia tukee valmennuspäällikkö.

Maksamme valmennustehtävistä palkkion, joka sovitaan valinnan yhteydessä.Lisäksi etsimme koriskouluihin ja muihin juniorijoukkueisiin valmentajia/ohjaajia.

Ole rohkeasti yhteydessä joukkueen valmentajaan tai joukkueenjohtajaan.


https://www.klanmky.com/joukkueet64 views

Recent Posts

See All

Seurapaitoja tilattavana

Haluatko näyttää tukesi Klaukkalan NMKY :lle ja tilata itsellesi seuran paidan? 29.9 vietetään seurapaitapäivää. Osallistu kampanjaan pukemalla päällesi meidän oma KlaNMKY -paita, ota itsestäsi kuva j

Ohjeistus ottelutilanteisiin

Sarjapelien alkaessa KlaNMKY muistuttaa ottelutapahtumien käytännöistä. Saavu paikalle vain terveenä. Pidä 1-2 metrin turvavälit perhekuntien välillä. Vältä tarpeettomia kontakteja ja ruuhkautumisia o

© 2019-2020 by Klaukkalan NMKY ry