Search
  • sami.makinen

Hurjaa hulabaloota 12.3.

Tuntuu hiukan, että koko Suomi aseteltiin eilen hälytystilaan muutaman tunnin aikana.


Suomen Hallitus, THL, Nurmijärven kunta ja koripalloliitto ilmoittivat suosituksista ja myös Klaukkalan johtokunta päätti, että kaikki toiminta keskeytetään toistaiseksi. mukaanlukien joukkueiden harkat.


Pidämme seurana valmentajia ja joukkueenjohtajia ajan tasalla, joten jos seuran asioista kysyttävää tulee - niin sitä kautta varmasti parhaiten infoa saatavilla.


Tsemppiä kaikille ja muistakaa treenailla kotona. Koitetaan saada flunssa-aalto taittumaan pian ja päästään taas joukkueina pitämään hauskaa treeneihin.


Terveisin,


Sami / KlaNMKY puheenjohtaja


10 views

Recent Posts

See All

Seurapaitoja tilattavana

Haluatko näyttää tukesi Klaukkalan NMKY :lle ja tilata itsellesi seuran paidan? 29.9 vietetään seurapaitapäivää. Osallistu kampanjaan pukemalla päällesi meidän oma KlaNMKY -paita, ota itsestäsi kuva j

Ohjeistus ottelutilanteisiin

Sarjapelien alkaessa KlaNMKY muistuttaa ottelutapahtumien käytännöistä. Saavu paikalle vain terveenä. Pidä 1-2 metrin turvavälit perhekuntien välillä. Vältä tarpeettomia kontakteja ja ruuhkautumisia o

© 2019-2020 by Klaukkalan NMKY ry