top of page
Search
  • toimisto

KLAUKKALAN NMKY:n SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS

Updated: May 2

Aika: Maanantai 13.5.2024 klo 19:00

Paikka: Klaukkalan kirkko (saunatila), Ylitilantie 6, 01800 Klaukkala

 

Nyt on taas se aika vuodesta, kun pääset vaikuttamaan Klaukkalan NMKY ry:n toimintaan osallistumalla kevätkokoukseen. Olet lämpimästi tervetullut!

 

Klaukkalan NMKY:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään maanantaina 13.5.2024 klo 19.00 Klaukkalan kirkon kokoustilassa. Kevätkokoukseen voivat osallistua kaikki seuran jäsenet. Kevätkokous on jokaiselle seuran jäsenelle suunnattu tapahtuma, jossa on mahdollisuus päästä vaikuttamaan seuran tulevaisuuteen.

 

Kevätkokouksessa valitaan puheenjohtaja seuraavaksi kahdeksi toimintakaudeksi. Lisäksi yhdistyksen johtokuntaan valitaan 4-8 henkilöä. Uusilta johtokunnan jäseniltä toivotaan ennen kaikkea halua kehittää paikallista koripalloa sekä tahtoa ja aktiivisuutta toimia tämän tavoitteen eteen. Ymmärrys itse lajista ja seuran toiminnasta sekä talousasioista ei ole välttämätöntä, mutta auttaa toki onnistumaan tehtävässä.

 

Jos olet kiinnostunut toimimaan Klaukkalan NMKY ry:ssä, kevätkokous on oikea hetki lähteä toimintaan mukaan! Tavoitteena olisi, että jokaisesta joukkueesta olisi aktiivisia vanhempia toiminnassa mukana. Lähde rohkeasti mukaan ja ilmoita kiinnostuksesi tämänhetkiselle johtokunnalle. Lisätietoja saat seuran puheenjohtajalta Anna Jokilahdelta sekä muilta johtokunnan jäseniltä tai sähköpostitse osoitteesta johtokunta@klanmky.com. Johtokunnan nykyiset jäsenet ja yhteystiedot löytyvät seuran nettisivuilta osoitteesta https://www.klanmky.com

 

Kokouksessa kahvitarjoilu. Ilmoittaudu tapahtumaan MyClubin kautta ennakkoon. Mikäli et pääse paikalle, Teams-osallistumiseen tarvittavan linkin saat erikseen pyytämällä johtokunnan sihteeriltä Mikko Suomiselta (mikko.suominen@klanmky.com).

 

Esityslista

 

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokoukselle

  a. puheenjohtaja

  b. sihteeri

  c. kaksi pöytäkirjan tarkastajaa

  d. kaksi ääntenlaskijaa

3. Todetaan läsnä olevat äänioikeutetut jäsenet

4. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

5. Vahvistetaan jäsen- ja kannattajajäsenmaksujen suuruus seuraavalle toimintakaudelle

6. Vahvistetaan seuraavan kauden toimintasuunnitelma ja talousarvio

7. Valitaan jäsenten keskuudesta hallituksen puheenjohtaja kahdeksi vuodeksi kerrallaan 1.7.2024 - 30.6.2026

8. Päätetään hallituksen jäsenien lukumäärä seuraavalle toimikaudelle 1.7.2024 - 30.6.2025

9. Valitaan hallituksen muut jäsenet

10. Päätetään seuran edustajat niihin järjestöihin ja yhteisöihin, joissa seura on jäsenenä

11. Päätetään hallituksen kokous- ja muista palkkioista seuraavalle toimikaudelle

12. Muut asiat

13. Kokouksen päättäminen

 35 views0 comments

Comments


bottom of page