Search
  • toimisto

Kiitos Kesähipan ohjaajille!

Klaukkalan NMKY järjesti lapsille kesäleirin kesäkuun kolmeksi ensimmäiseksi viikoksi. Leiri järjestettiin jo kahdeksannen kerran Klaukkalassa. KlaNMKY, Nurmijärven kunta ja OP yhteistyössä työllistivät paikallisia nuoria kesätöihin kesäleirille ohjaajiksi.


"Olemme erittäin iloisia, että pystymme antamaan nuorille kesätöitä, varsinkin näin erikoisen kevään ja kesän aikana. Ilman näitä ohjaajia emme olisi pystyneet järjestämään koko leiriä.", kertoo seuran puheenjohtaja Sami Mäkinen.


Osa ohjaajista olivat jo kolmatta kesää töissä leirillä ja osa sai ensimmäisen merkinnän CV:hen. Nämä meidät ohjaajat osoittivat hienosti vastuullisuutta, oma-aloitteellisuutta, joustavuutta ja kekseliäisyyttä leirin aikana. Kiitos Konsta, Iisa, Aarre, Tia, Siina, Onni, Oona, Vilho ja Aleksi!

Kiitos kaikille leirille osallistuneille lapsille! Hauskaa oli ja ensi vuonna nähdään taas!#kesahippa2020 #klanmkybasket
18 views

Recent Posts

See All

Seurapaitoja tilattavana

Haluatko näyttää tukesi Klaukkalan NMKY :lle ja tilata itsellesi seuran paidan? 29.9 vietetään seurapaitapäivää. Osallistu kampanjaan pukemalla päällesi meidän oma KlaNMKY -paita, ota itsestäsi kuva j

Ohjeistus ottelutilanteisiin

Sarjapelien alkaessa KlaNMKY muistuttaa ottelutapahtumien käytännöistä. Saavu paikalle vain terveenä. Pidä 1-2 metrin turvavälit perhekuntien välillä. Vältä tarpeettomia kontakteja ja ruuhkautumisia o

© 2019-2020 by Klaukkalan NMKY ry