Tule mukaan KlaNMKY:n koripallotoimintaan. Joka syksy tarvitaan uusia valmentajia, joukkueen johtajia ja huoltajia sekä muita seuratoimijoita.
Onko sinulla mahdollisuus tulla koripallotoimintaamme mukaan ?
Syksyisin tarvitaan aina myös uusia valmentajia kokonaisvastuullisesti hoitamaan joukkueiden valmennusta sekä näiden avuksi kakkosvalmentajia, joukkueenjohtajia ja huoltajia että henkilöitä muuhun seuratoimintatyöhön. Mieti mahdollisuuksiasi ja tule antamaan lapsille ja nuorille sekä itsellesi mahdollisuus olla mukana hyvässä harrastusmuodossa itse laatimasi tavoitteen mukaan.
Voit aloittaa koska tahansa - vaikka heti!
Koripallolajin tuntemus on tietenkin eduksi, mutta seurassa on itseopiskeluun koulutusaineistoa sekä muita valmentajia apuna, lisäksi vuoden aikana järjestetään valmentajille ja toimitsijoille eritasoisia koulutustapahtumia ja -kursseja.
Nuorten joukkueet pyritään muodostamaan alustavasti jo keväisin ja tarkennetaan syksyisin kun saliharjoitukset ovat alkaneet.
Saliharjoitukset alkavat elokuun lopulla ja jatkuvat aina toukokuulle asti (eräillä joukkueilla harjoituksia myös kesäisin).
JOS OLET KIINNOSTUNUT - OTA YHTEYTTÄ :
Puheenjohtaja: Pekka Kailio 0400-455384
e-mail: pekka.kailio#kolumbus.fi
Voit ilmoittautua mukaan myös tästä
Tervetuloa mukaan elämyksellisen harrastuksen pariin |